Ενδοσχολικοί αγώνες 2016

Μια ξεχωριστή Δευτέρα

Η τελευταία Δευτέρα του Οκτώβρη έχει καθιερωθεί από την σχολική κοινότητα ως ημέρα αθλητισμού. Καλούμαστε όλοι μικροί και μεγάλοι να φορέσουμε τις αθλητικές μας φόρμες και να επισκεφθούμε τα γήπεδα.Έτσι στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκαν οι ανάλογες εκδηλώσεις.
Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και συμμετείχαν σε διάφορα ενδοσχολικά "πρωταθλήματα". Κυρίαρχοι αγώνες ήταν αυτοί του ποδοσφαίρου και του βόλεϊ.
Παράλληλα υπήρχαν και παρουσιάσεις αθλητικών δρώμενων. Τα παιδιά παρακολούθησαν στιγμιότυπα από τους ολυμπιακούς αγώνες στο χώρο της βιβλιοθήκης και του εργαστηρίου πληροφορικής. Την παράσταση όμως έκλεψαν οι παραλυμπιακοί αγώνες. Αφού σχολίασαν την ψυχική δύναμη των αθλητών έδειξαν ενδιαφέρον για τα τεχνολογικά επιτεύγματα της βιοϊατρικής.